• 0414 312 0633 0850 302 61 86
  • info@hizlivekolay.com
  • Bahçelievler 4.Sk. Özlem Ap. No:4 Haliliye/Şanlıurfa

TASARIM STANDARTLARI

Her sektörün kendi içerisinde belli standartları ve kuralları olduğu gibi, web tasarım ve programlama sektöründe de belli bir standart ve kurallar bütünü vardır.

Her sektörün kendi içerisinde belli standartları ve kuralları olduğu gibi, web tasarım ve programlama sektöründe de belli bir standart ve kurallar bütünü vardır. Web standartları olarak adlandırılan bu kurallar, internet üzerindeki bilgi depoları olarak görebileceğimiz web sitelerinin, bu bilgileri ziyaretçiye doğru şekilde aktarılmasını sağlayacak şekilde belirlenmiştir. Web standartları en basit tabiriyle, biz web tasarımcılarına bir web sayfasının nasıl kodlanması gerektiğini ve tarayıcılarda nasıl görüneceğini anlatan kurallar bütünüdür.

Örneğin internete bağlanmak için  farklı web tarayıcıları ( internet explorer, firefox, opera, safari , nestcape, chrome )  ya da farklı cihazlar kullanan site ziyaretçilerinin bilgiye doğru ve en hızlı şekilde ulaşabilmesi için web sitemizi bu standartlar doğrultusunda kodlamak oldukça önemlidir.